Symulatory

Strona główna / Artykuły / Symulatory

Serdecznie zapraszamy na cykl wykładów i szkoleń w oparciu o najnowsze możliwości symulacji komputerowej przy użyciu symulatorów EYESI, oraz Wetlaby.

Informacje o symulatorach Eyesi symulator chirurgiczny , Eyesi oftalmoskop

Nowe możliwości z fakoemulsyfikacją.

 
Fakoemulsyfikacja (rozdrobnienie zmętniałej soczewki i usunięcie jej z oka) z wszczepieniem soczewki sztucznej w miejscu po usuniętych masach własnej soczewki jest operacją efektowną z powodu prostoty jej wykonania oraz krótkiego czasu trwania. Jest to także zabieg 
efektywny, a rehabilitacja wzroku bardzo szybka. Operacja zaćmy metodą fakoemulsyfikacji jest jednocześnie najczęściej wykonywaną i podstawowową, dużą operacją okulistyczną.Diagnoza dna oka.Podczas oftalmoskopii okulista wpuszcza przez źrenicę snop światła, który po przejściu przez soczewkę i ciało szkliste oświetla dno oka. Niekiedy wymaga to rozszerzenia źrenicy - tzw. mydriazy. W tym celu używa się kropli do oka. Mydriaza powoduje jednak, że potem przez kilka godzin niewyraźnie widzimy, mamy trudności z czytaniem. W dniu badania bezwzględnie nie wolno prowadzić samochodu. Najnowocześniejszym urządzeniem badającym dno oka jest funduskamera. Wykonuje ona zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i pozwala oglądać pracę naczyń w dowolnym powiększeniu "na żywo", co gwarantuje superdokładną diagnozę. Umożliwia m.in. przeprowadzenie angiografii fluoresceinowej: po dożylnym podaniu barwnika fluorosceiny w oku zabarwiają się naczynia krwionośne, co pozwala wykryć niewielkie zmiany nowotworowe.

Pakiety